balenie potravin ekologicky

Plastové krabičky na jedlo sú vec, s ktorou sa dennodenne stretávame a vo väčšine domácností sú voľbou číslo 1 na skladovanie potravín v chladničke.

obnova voskového obalu

Opotrebovanie voskového obrúska je normálna vec - nie je to chyba výroby. Niekedy sa voskové obrúsky pokrčia, popraskajú alebo sa začne odlupovať vosková vrstva. Pri častom používaní sa to stáva.

Nevyhadzujte poškodený voskový obrúsok.

Ako sa starať o voskové obrúsky

Dobré jedlo si zaslúži dobrú starostlivosť - a tým, že svojmu voskovému papieru venujete trochu starostlivosti, bude váš obľúbený obal na jedlo k dispozícii vo vašej kuchyni po dlhú dobu. Čistenie voskového obalu je rýchle a jednoduché.

výhody voskového obalu

Počuli ste už o voskovom papieri? Je považovaný za udržateľnú a opakovane použiteľnú alternatívu k plastovým fóliám. Postupne sa teší čoraz väčšej obľube ľuďmi, ktorí sa snažia žiť trochu viac ekologicky a zdravo.

výhody voskových obalov

Potravinový odpad predstavuje celosvetovo veľký ekologický problém. Existujú však maličkosti, ktoré môžeme robiť, aby sme boli ohľaduplnejší k prírode a menej plytvali jedlom. Jedným zo skutočne skvelých (bezodpadových) spôsobov, ako udržať potraviny dlhšie čerstvé a ako uložiť zvyšky jedla, sú voskové obrúsky (voskové obaly).

spoznajte voskové obrúsky

Voskové papiere sa predávajú ako ekologickejšia alternatíva k potravinovej fólii na jedno použitie. Utierky napustené voskom sú opakovane použiteľné a tvarovateľné, takže sa do nich dajú zabaliť rôzne potraviny.

Ekologické obaly na balenie potravín z včelieho vosku a bavlny

Veľké zmeny v ekologickom zmýšľaní si vyžadujú množstvo malých krokov. Voskový obal na potraviny môže byť jedným z nich.

Sledujte nás na

Citát o včelách:

Z. Gravenhorst:
"Včelárenie podobá sa čítaniu krásnej knihy, ktorá sa každou stránkou stáva zaujímavejšou a napínavejšou."

medaren logo male